Başvuru Koşul ve Şartları

I-SÖZLEŞMENİN TARAFLARI

Ünvan: Birtek Turizm Seyahat Acentası Org. Taş. İnş. Gıda San. Tic. Ltd. Şti.
Adres: Güzelyurt Mah. Mimar Sinan Cad. No:49/A Esenyurt – İstanbul

Müşteri: ……………………………………………………………………………………………
Adres: ……………………………………………………………………………………………

II – KONU

İş bu sözleşmenin konusu BİRTEK TURİZM aracılığı ile müşterinin yurtdışına çıkış için gerekli vize takip işlemini BİRTEK TURİZM’in üstlenmesini talep etmesi nedeni ile BİRTEK TURİZM tarafından müşteriye verilecek vize
hizmetine ilişkin usul ve esasların düzenlenmesidir.

III – VİZE EVRAKLARININ TESLİMİ

Vize Başvurusu için gerekli olan Konsolosluğun bildirdiği evraklar, vize masrafları, başvuru yapılan ülkede seyahat sigortası zorunlu kılınıyor ise seyahat sigortası ücreti ve hizmet bedeli eksiksiz olarak, müşteri tarafından BİRTEK TURİZM‘a teslim edilmelidir. Teslim edilen pasaportun talep tarihinden en az 1 Yıl geçerlilik süresinin bulunması zorunludur. Ayrıca bunların harici vize işlemleri için veya müşterinin kendi isteğiyle otel, uçak vb. rezervasyonların yapılması nedeniyle oluşacak bedeller müşteri tarafından yine BİRTEK TURİZM’e eksiksiz ve tam olarak ödenmelidir.

IV – VİZE İŞLEMLERİNİN TAKİBİNDE TARAFLARIN SORUMLULUKLARI

1. Müşterinin BİRTEK TURİZM’e, geçersiz pasaport teslim etmesi ve bu nedenle vizenin çıkarılamaması veya müşterinin konsolosluk tarafından belirlenen evrakları eksiksiz teslim etmesi veya konsolosluğun evrakların tam olarak teslim edilmiş olmasına rağmen ek evrak istenmesi veya konsolosluğun müşteri ile şahsen görüşme istemesine rağmen müşterinin gitmemesi nedeni ile, vize alımının gerçekleştirilememesi durumunda, BİRTEK TURİZM’in sorumluluğu olmayıp, vize işlemleri için yapılan harcamaların da iadesi talep edilemez. Ancak BİRTEK TURİZM başvuruyu eksik evrak nedeni ile yapmamışsa veya henüz harçlarını yatırmamışsa % 25 ‘ lik hizmet bedeli kesilmek sureti ile bakiye kısmı müşteriye iade edilir.

2. Müşteri, tüm evraklarını zamanında teslim etmiş ve BİRTEK TURİZM zamanında başvuru yapmış olmasına rağmen konsolosluk tarafından seyahatin başlangıç gününe kadar pasaportlar teslim edilmezse BİRTEK TURİZM’in sorumluluğu olmayacaktır.

3. Vize başvurusunun reddi halinde BİRTEK TURİZM, vize masraf ve hizmet bedelinin tamamını alma hakkına sahip olacaktır.

4. Müşterinin ahlak kurallarına aykırı hareketleri neticesinde vizenin alınmaması durumunda BİRTEK TURİZM ‘ un sorumluluğu olmayacaktır.

5. Konsolosluklar tarafından istenen ek belgeler müşteriye faks, telefon veya mail yolu ile bildirilecek olup, bu bildirime rağmen eksiklik müşteri tarafından tamamlanamazsa ve vize bu nedenle alınamazsa BİRTEK TURİZM sorumluluk kabul etmeyecek ve vize ücreti BİRTEK TURİZM tarafından tahsil edilecektir.

6. Tüm vize işlemleri geçerli olarak yapılmış olmasına rağmen gidilen ülkede herhangi bir nedenle içeri sokulmayan veya vizeleri tamam olmasına rağmen Türkiye den çıkışına izin verilmeyen müşterilere herhangi bir geri ödeme yapılmayacak ve bu durumdan doğacak zararlardan BİRTEK TURİZM sorumlu olmayacaktır.

7. Vize Giriş-Çıkış tarihlerindeki hatalı düzenlemeler nedeni ile vize alınması durumunda, hata vize formunun BİRTEK TURİZM tarafından yanlış doldurulmasından kaynaklanıyor ise vize harçları ve vize gideri dışında kalan bakiye müşteriye iade edilecektir. Giriş-Çıkış tarihlerindeki hata konsolosluktan kaynaklanmış ise BİRTEK TURİZM ‘ in sorumluluğu yoktur.

8. BİRTEK TURİZM ‘ un hiçbir şekilde Konsolosluklar üzerinde yaptırım gücü veya edimlerini taahhüt edebilme yetkisi yoktur. Konsolosluklardaki gecikmeklerden ve değişik aksamalardan BİRTEK TURİZM sorumldeğildir. Konsolosluk tarafından iade edilen belgeler BİRTEK TURİZM tarafından müşteriye teslim edilir.

9. BİRTEK TURİZM vize için gereken ücreti peşin almakla birlikte, ücret alınmadığı takdirde BİRTEK TURİZM vize işlemlerine başlamayacaktır.

NOT:Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram – yılbaşı- sömestr – fuar – paskalya – dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerindeki yazılı olan bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.