Sıkça Sorulan Sorular

Cezayir’de vize süremden daha uzun süre kaldım, ne yapmalıyım?

Cezayir’de vize sürenizden daha fazla kaldıysanız gümrükte ceza ödemeniz gerekecektir.

Herhangi bir şirkette çalışmıyorum, Cezayir’i ziyaret etmek istiyorum. Nasıl vize alabilirim?

Turistik veya Özel ziyaret vizesi almanız gerekir. Birtek Turizm Cezayir Vize Alımında Yetkili Acentadır münferit olarak Acentamız Aracılığı ile vize alabilirsiniz.

6 aylık çok girişli Cezayir vizem var, giriş yaptığımda 6 ay kalabilir miyim?

Hayır. Vizeniz üzerinde “Duration of Each Stay” kısmında yazan gün kadar kalabilirsiniz. Özel bir durum yoksa bu kısımda 30 gün yazar.

Cezayir Türkiye’ye vize uyguluyor mu?

Evet. Cezayir; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından normal (bordo-çipli) pasaporta sahip kişilerden Cezayir’e giriş yapabilmeleri için vize talep etmektedir. Yeşil, gri ve kırmızı (diplomatik) pasaport sahiplerinden 90 güne kadar vize talep etmemektedir.

Cezayir vize sürem bitmeden yeniden vize alabilir miyim?

Cezayir vizenizin süresi bitmeden yeniden Cezayir vizesi alamazsınız. Fakat vize sürenizin bitmesine çok az zaman kalmış ve sizin seyahat planınıza göre vize bitiş tarihinden sonra seyahat edecekseniz, vize alabilirsiniz. Mesela; 20 Şubat tarihinde vizeniz bitiyor ise; 15 Şubat tarihinde 25 Şubatta yapacağınız seyahatiniz için vize talebinde bulunabilirsiniz.

Cezayir vizesini nereden alabilirim?

Cezayir vizesi; Türkiye’de, Cezayir Ankara Büyükelçiliğinden ve İstanbul Başkonsolosluğundan temin edilebilir. Birtek Turizm Seyahat Acentası Cezayir Konsolosluğu Vize Alımında Sizin adınıza işlem yapmaya yetkili acentadır.

Cezayir’de işim bitmedi vizemi uzatmak istiyorum, mümkün müdür?

Kolay olmamakla beraber eğer seyahatinizi uzatmanızı gerektirecek sebeplerinizi ( hastanede devam eden tedaviniz gibi) beyan ederseniz, bulunduğunuz şehirde bulunan emniyet müdürlüklerinden vize sürenizi uzatmanız mümkün olabilir.

Cezayir’e turist vizesi hangi şartlarda alabilirim?

Birtek Turizm aracılığıyla Cezayir’e münferit turist vizesi alınabilmektedir.

Çok girişli vize almak istiyorum, şartları nelerdir?

Çok girişli vize alabilmeniz için ticari seyahat yapmanız gerekmekte ve daha önce Cezayir’e en az 1 defa ticari vize alıp gidip geldikten sonra çok grirşli vizeye müraacat etmeye hak kazanırsınız.

Pasaport sürem 6 aydan sadece birkaç gün kısa, vize başvurumda sorun çıkabilir mi?

Evet sorun çıkar. Pasaportunuzun son kullanma tarihi konsolosluğa başvuru yapılacak olan tarih itibari ile en az 6 ay süresi olması gerekmektedir. 6 aydan 1 gün dahi kısa olması durumunda talebiniz geri çevrilmektedir.

Tek çift ve çok girişli vize nedir?

Tek girişli vize 1 ay içerisinde kullanılabilecek Cezayir’e bir defa girişe uygun vizedir. Cezayir’den çıkıştan sonra tekrar giriş yapılabilmesi için yeniden vize alınması gerekmektedir. Çok Girişli Vize: 3 aylık süre içerisinde Cezayir’e istediğiniz kadar giriş yapmaya uygun vizedir.

Vizemi en son ne zamana kadar kullanabilirim?

Vizeniz üzerinde bulunan “Expire le” kısmında yazan tarihten önce çıkış yapmanız gerekmektedir. Kullanmadığınız takdirde vizeniz kullanılamaz hale gelmektedir.